Image1\

Matara Kafesleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu makalemizde, matra kafesi seçimi, değişimi ve montajı hakkında bilinmesi gereken noktalara değineceğiz. Bildiğiniz gibi piyasada envai çeşit matara kafesi; envai fiyatlara bulunabiliyor. İster tur bisikletiniz olsun, yada sadece hafta sonları kullandığınız bir bisiklet; vaz geçemediğimiz aksesuarımız mataralarımız. 

Matara kafesi ile ilgili sürekli mesaj ve mail alıyoruz. Bizde ısrarlara dayanamayıp bu konu hakkında bir makale paylaşalım istedik. Bu ürünleri tercih ederken dikkat etmeniz gereken önemli etmenlerden bir tanesi, seçeceğiniz kafesin metal olmasıdır. Kullanım ömrü açısından ele alındığında en sağlamları metal olanlardır. (Ağırlık takıntılı okuyucularımız için hafif metallerden imal edilmiş olanları mevcut) Buradan çıkartacağımız sonuç; plastik, pvc, karbon vb. matara kafeslerinden uzak durmak gerekiyor. Bunun bir kaç nedeni var isterseniz bunları sıralayalım.

1- Markası olan dahi almış olsanız %99,9 taklit ürün almış olacaksınız.

2- Metal olanlara kıyasla ömürleri kısa olacak

3- Kırılıp deforme olacak

4- İlginç bir şekilde metal olanlardan pahalı olacak

Bu nedenle kendinizi sıkıntıya sokmadan metal olanları tercih etmek en doğru seçenek gibi gözüküyor. Ancak matara kafesi seçerken, dikkat edilmesi gereken kritik bir iki nokta var.  Konuyu fazla uzatmadan ilgili videomuzu izleyelim.

Yorumlar  

0 #2 Yönetim 03-05-2016 09:57
Alıntılandı Burak Atalan:
Abi merhaba fiber glass veya fiber bir matara kafesi alsam sağlam olur mu ?

Ben sağlamlık açısından metal olanları tavsiye ediyorum. Zaten
hepsinin ağırlığı aşağı yukarı aynı oluyor
0 #1 Burak Atalan 27-04-2016 18:27
Abi merhaba fiber glass veya fiber bir matara kafesi alsam sağlam olur mu ?

You have no rights to post comments

Sosyal Platformlarımız

Face Book Sayfamız Twitter Sayfamız You Tube Kanalımız Haber Beslemeleri 

5 Günlük Hava Tahminleri