Image1\

Uncategorised

Güzel Bir Outdoor Aksiyon Kamerası | Sony HDR-AS50

Dövizden daha hızlı değer kazanan GoPro'ya alternatif araştırmalarımız tam gaz devam ederken bu makalemizdeki konuğumuz, fiyat ve özellikleri ile öne çıkan Sony HDR-AS50 aksiyon kamerası

Yılbaşı Çekilişi - Kazananlar Listesi

Sevgili okurlar merhaba bu yıl yine birbirinden güzel hediyelerle karşınızdayız. Bu yılın hediyelerini dağıtırken, bir kaç tanede güzel haber vereceğiz size. Bildiğiniz gibi 2015 yılında  Velespit.Net'in Youtube kanalında bir çok güzel video yayınladık; vereceğimiz güzel habere gelirsek...

Yılbaşı Çekilişimize Sende Gel

Yeni Yıl Yeni Umutlar - Denemesi Bedava

Velespit.Net ekibi olarak yılbaşı için tertiplediğimiz, bir bisikletliyi mutlu et kampanyası çerçevesinde 01 Ocak 2015 tarihinde yapılacak çekilişimiz ile bir çok bisikletliyi mutlu etmeyi planlıyoruz. Çekilişe katılmak için hiç bir sınırlama yok. Çekilişimize katılmak için bir çok yöntem mevcut. Bunlardan bir tanesini seçebileceğiniz gibi hepsini tamamlayarak şansınızı kat kat arttırabilirsiniz. Kazanan arkadaşlar için hediyelerden hiç bir ücret talep edilmeyecektir.* 

Aslında bir noter tanıdığımız olsa çekilişi noter huzurunda yapacaktık ancak Velespit.Net sivil yada kamu kurumlarından tamamen bağımsız, ticari ve reklam geliri olmayan bir yayın organı olduğu ve gönüllülük esası ile çalışan bir organizasyon olduğundan; Noter için maalesef bütçe ayıramıyoruz. Ancak çekilişi 01 Ocak 2015 tarihinde İzmir - Bornova Küçükpark'ta saat 15.00 te yapacağız. Çekilişe katılmak, izlemek yada sadece tanışmak isteyen arkadaşlarımızı bekleriz. 

Çekilişe katılım Koşulları:

- Facebook sayfamızdan bizi beğenmeniz çekilişe katılmanız için yeterlidir.

- Facebook sayfamızda en başa tutturulan çekiliş fotoğrafını sayfanızda herkese görünür şekilde paylaşmanız çekilişe katılmanız için yeterlidir **

- Web sitemize kayıt olmanız çekilişe katılmanız için yeterlidir.

- İnstagram profilimizi beğenmeniz çekilişe katılmanız için yeterlidir.

Hediyelerimize gelecek olursak.

- Bisiklet temalı omuz çantaları

- Bisiklet gidon çantaları

- Kazanan kullanıcı adına özel olarak imzalanmış Serkan Taşdelen'in Pedalla Türkiye kitapları

- Sibel Buğdaycı'nın Kahire - Kızıldeniz Bisiklet yolculuğu kitapları

- Bisiklet temalı tablolar

- Vecide filmi DVD'si

- Bisiklet Ön Farı

- Bisiklet Zili 

- Reflektörlü yelek

- Bisiklet biblo

- Bisiklet acil durum kiti (jant teli, vites teli, fren teli, yama, zımpara vb. takım taklavatı içeren hediye paketi)

Çekilişimiz 01 Ocak 2015 tarihinde yapılacak olup kazanan tahlihli arkadaşlarımızın isimlerine facebook yada instagram hesaplarından ulaşarak adres bilgisi istenecektir. 1 gün içerisinde dönüş yapmayan takipçilerimiz malesef şanslarını önümüzdeki sene tekrar denemek zorunda kalacaklardır. Hediyesi için ulaşmaya çalıştığımız kullanıcımız bize dönüş yapmadığı takdirde, o arkadaşın hediyesi yedek talihlilere geçecektir. Her kullanıcıya sadece bir hediye kazanma hakkı verilecektir. Çekiliş geliştirdiğimiz bir algoritma ile adil olarak otomatik olarak belirlenecektir. 

* Hediyesinin Kargo şirketi ile gönderilmesini isteyen kullanıcılarımız kargo ücretinin alıcı ödemeli olduğunu kabul etmiş sayılacaktır.

** Sayfamızda başa tutturduğumuz çekiliş resmini paylaşan arkadaşların bu paylaşımı herkese açık olarak 01 ocak 2015 tarihine kadar paylaşması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse facebookta gönderiyi paylaşırken yayınlama şekline "sadece ben" seçili olarak paylaşırsanız. çekiliş esnasında paylaşan isimleri toplarken sizin isminize ulaşamayacağımız için hediye alma şansınızı kaybedeceksiniz.

Yılbaşı Çekiliş Çılgınlığı

Bisiklet Makaleleri

En Son Eklenen Makale

Spor Öncesi Muayene ve Spor Hekimliği

İki önceki yazımda bisiklete merak salıp yarışmak isteyenler için “lisans nasıl çıkarılır”ı incelemiştik. Bu yazımda ise Spor Öncesi Muayene ve Spor Hekimliği konusuna detaylıca değineceğim. 

Devamını oku...

Neden Bisiklet?

Neden Bisiklet?

Sormaktan oldukça keyif aldığım bir soru bu. Bisiklete olan bu bağlılığımı gören, beni sonradan tanıyan insanların sorduğu, benim de bu vasıtayla üzerine düşünme fırsatı bulduğum soru ifadesi.

Devamını oku...

Sporcu Lisansı Nasıl Çıkartılır | Basitleştirilmiş Anlatım

Arkadaşlar hepinize merhaba! Bu yazımda sizlere bisiklet için nasıl sporcu lisansı çıkartılacağını detaylıca açıklamaya çalışacağım. Yarışmaya başladığımdan bu yana bisiklet severlerden sıklıkla bir soru alıyordum ve bu konu hakkında aydınlatıcı bir yazı yazmanın faydalı olacağına karar verdim.

Devamını oku...

Diğer Makaleler

Türkiye İçin 5 Günlük Hava Tahminleri

İZMİR   IZMIR    IZMIR 
İSTANBUL   ISTANBUL    ISTANBUL 
ANKARA   ANKARA    ANKARA 
ESKİSEHİR   ESKISEHIR    ESKISEHIR 
ADANA   ADANA    ADANA 
ERZURUM   ERZURUM    ERZURUM 
AĞRI   AGRI    AGRI 
KAYSERİ   KAYSERI    KAYSERI 
RİZE   RIZE    RIZE 
ORDU   ORDU    ORDU 

Sokak Röportajları

Sevgili Velespit.Net takipçileri sık sık çıktığımız bisiklet turlarında önümüze gelen rastgele bisikletçilerimize her hafta bir soru soracağız ve cevapları burada yayınlayacağız. Böylece bisiklet konusunda kullanıcıların bisiklet konusunda ihtiyaç duydukları ve eksikliklerini hissettikleri unsurları daha iyi kavrayarak genel ve yerel yönetimlerin proje hazırlarken başvurabilecekleri bir kaynak oluşturmayı hedefliyoruz. 

En Son Eklenen Sokak Röportajı

Bisiklete Binmek Size Ne Hissettiriyor

11 KASIM 2014 (Sosyal Medyada Sorduk)

Bu haftaki konumuz başlıktan da anlaşılacağı gibi "Kaç Yıldır Bisiklete Bisiniyorsunuz? Bisiklete Binmek size Ne Hissettiriyor?" Bu ilginç konuda yaşamında bisikleti sosyal hayatına sokmuş ve ondan hiç vazgeçmeyecek insanlar var mı diye araştırdık. Bu karar doğrultusunda rastgele sosyal medya da sorduk.

Esma Eser Açıkgöz:
 4 yıldır biniyorum ilk bisikletim bisiklete binince hayal kuruyorum mutlu oluyorum.

Yeşim Koşay:
 2008 de başladım.hep biliyordum aslında ama başlangıç şeklim biraz değişikti.anlatması uzun sürer.özgürlük hissini pekiştiriyor, anımsatıyor, özgüveni, sıkıntılı durumlarla başa çıkmayı kolaylaştırıyor, tüm açık hava sporları buna yol açar esasında ve diğerleriyle de az çok uğraştım ama bisikletin farkı demir at yakıştırmasına uyan ata binmiş hissini yani alıp başını gitme fiilini tetiklemesi ve bire bin katması. Bu nedenle ne yzaık ki bir süredir binemiyorum kapral tünel sendromum feci durumda. Kardeşim triatloncu 66 lı bir ortopedi profesörü ve en son bir triatlon öncesi çalışmada önüne çıkan bir taş yüzünden yoldaki demir bariyerlere yüzünü çarparak tüm kemiklerini kırdı temmuzda .çene maksillalar orbita ve hepsi işte...2. plastik cerrahi op ununu geçirdi..6 ay demişlerdi ama 2 ayda hızla düzeliyor ve şimdilik koşuya başladı, bisiklete de binecek elbette...böyle bir şey işte. 2. çocuğumu da büyütüp uzun yolculuklara çıkmayı hayal ediyorum..yapabilirsem tabii..hayat süprizli..geçen seneki haziran kalkışmasından sonra gitme fiilini yok etmiştim..kalıp mücadelede karar kılmıştım (hep hayal hep hayal..işin gerçeği 8 saat iş başında dr luk yapıyorum özelde)..sonrasını bilmiyorum.

Semra Yetiş: Profesyonel yaşamımda olduğu gibi sosyal yaşamımda da sürekli bisiklet üzerindeyim. Tam olarak tarih veremem ama en eski anılarıma gittiğim zaman bile bisiklete bindiğimi hatırlıyorum. Bisiklete binerken hissettiklerimi sizinle paylaşmam mümkün değil çünkü derler ya "Anlatılmaz yaşanır.

Pınar Özgür Çekmeci: Gençlik ateşinin tam karşılığı, Binmeye başlayalı çok uzun zaman olmadı 2 yıldır bisiklet üzerindeyim ama hep bisiklet üzerindeyim. İyi ki bisikletle tanıştım. Bisiklete bindiğim zaman kendimi daha sosyal ve özgür hissediyorum. 

Levent Bay Tereci: Bisiklete hakettiğinin yarısı kadar bile binemiyorum. Yıllardır bisiklet üzerindeyim ancak hiç bir zaman yeterli gelmiyor. Bisiklete binmek ise aynı zincirleri kırmak gibi.

Aras Genç: Yaklaşık 5 yıldır biniyorum, İlk zamanlar daha yoğun biniyordum ancak artık eskisi kadar binemiyorum. Sanırım beni çeken tarafı özgürlük ve doğa olmalı. Çünkü bisikleti kullandığım haftalar çok daha olumlu ve ılımlı oluyorum. Bunu Ben bidle fark ettiğime göre çevremdeki insanlar üzerindeki etkisi çok daha fazla oluyordur.  

Fatih Ferhat Güngör: 3 senedir bisiklete biniyorum. İlk başta sadece haftasonu turlarına çıkıyordum. Ardından kısa mesafeleri aşıp gündelik yaşamımda da kullanmaya başladım, şimdi eğlenmeye, gezmeye, okula giderken bile yol bisikletimi kullanıyorum. 

Toplu Taşımada Bisikletl Kullanım Saatleri

Bisiklet ve toplu taşımacılıkta ağır ağır ilerlemeye devam eden ülkemizde sevindirici olsa da eksik uygulanan bir hizmet olan bisiklet kullanan insanların toplu taşıma hizmetinden faydalanması konusunda büyük şehirler malesef üzerlerine düşeni yapmıyor. Bütün Türkiye genelini bilemiyorum ancak İzmir, Ankara ve İstanbul'da toplu taşımacılık çok iyi dense de belediyelerin bisiklet kullanımını desteklemesi gerekirken, klasik yöntem olarak cezalandırmayı tercih ediyorlar. Örneğin İzmir'de Metro ve İzban için belirlenen saatlerin dışında bisikletlerimiz ile trenlere binemiyoruz. Gerekçe yoğun kullanım saatlerinde istasyonlar çok kalabalık oluyor. Yine İzmir'de bisikletinizle Metro yada İzban'dan faydalanacaksanız bisiklet için de  bir bilet ödemeniz gerekiyor. Yetmezmiş gibi hele bir de aktarma yapacaksanız aynı bilet parasını tekrar ödemeniz isteniyor.

Vapurlarımızda ise hiç bir ücret yada saat kısıtlaması yoktur. 

İzban ve Metro hatları özel şirketler grubu olduğu için bizleri iyice kırbaçlıyorlar. Esasında bu başlı başına bir makale konusu olsada kısaca değinmek istedik. 

İzmir Metro ve İzban Kullanım Saatleri:

12 Kasım 2015 itibariyle Bisikletli kullanım saati kısıtlaması kaldırılmıştır.  

(Katlanabilir bisikletler katlanmış halde ücretsiz taşınabilir)

İzmir Vapur Hatları Kullanım Saatleri:

Vapur Saatleri
İç hat vapur seferlerinde saat kısıtlaması yoktur. Bütün seferleri bisiklet ve kendiniz için sadece 1 bilet ile kullanabilirsiniz

İstanbul Metro ve Tramvay Kullanım Saatleri:

Haftanın 7 Günü     
06:00 - 07:00 saatleri arası kullanılabilir     

09:30 - 17:00 saatleri arası kullanılabilir

20:30 - 00:00 saatleri arası kullanılabilir

İstanbul Marmaray Kullanım Saatleri:

Haftanın 7 Günü     
06:00 - 07:00 saatleri arası kullanılabilir     

09:00 - 16:00 saatleri arası kullanılabilir

20:00 - 00:00 saatleri arası kullanılabilir

(Fazladan bir yolcu olarak ücretlendirilir)    

İstanbul Otobüs ve Metrobüs Kullanım Saatleri:

Haftanın 7 Günü     
11:00 - 16:00 saatleri arası kullanılabilir    
22:00 - 06:00 saatleri arası kullanılabilir    

(Metrobüs ve Otobüslerde ek ücret uygulaması yok)

İstanbul Vapur, Feribot, Arabalı vapur, Mavi Marmara, Deniz Otobüsü, Hızlı Feribot Kullanım Saatleri:

Tüm Deniz Hatlarında Saatler
İç hat vapur seferlerinde saat kısıtlaması yoktur. Bütün seferleri bisiklet ve kendiniz için sadece 1 bilet ile kullanabilirsiniz

(Vapur ve arabalı vapur hatlarında ek ücret uygulaması yoktur, Deniz Otobüsü hatlarında ilk 3 bisiklet ücretsiz sonraki bütün bisikletler 3 lira olarak ücretlendirilir. Hızlı feribotta ilk 10 bisiklete ekstra ücret uygulaması yoktur, Mavi Marmara fazladan 1 yolcu olarak ücretlendirilir.)

Bursaray Kullanım Saatleri:

Hafta İçi ve Cumartesi Günleri    
06:30 - 10:00 (Arası hariç)    
16:00 - 19:00 (Arası hariç)    

(Her vagonda sadece 1 bisiklete izin verilmektedir)

Ülke Genelinde TCDD Tren Kullanım Saatleri:

Tren Saatleri 

İç yada dış hatlarda bisiklet kullanımı kısıtlaması yoktur
(Bisklet kaba eşya sayıldığı için ücret talep edilmektedir. Katlanabilir bisikletler katlanmış halde ve çantasında ücretsiz taşınabilir)

Atölye

Bisiklete binen herkes biraz tamircidir aslında. Kiminin atelyesi (Yazılışı tam olarak atelyedir :) bodrum katında kurulmuştur, kiminin ki de balkonudur, hatta benim gibi bazılarının evinde bir odasıdır. Aslında tam olarak bisikletle yatıp kalkıyorum demenin karşılığı oluyor bizimki. Örneğin benim atölyemin tek çalışanı Övgü Kavas'tır ki o da benim zaten.

Bazen geçmiş zamanın el yapımı chromoly kadrolarını, bazen paslanmaya yüz tutmuş bir yarış bisiketi fren takımını detaylı temizlik, yenileme, boya ve ince ayar işlemleri sonunda kişiye özel bisikletlere, aksesuarlara dönüştürmeyi hedefliyorum.

Atölyemin işleyiş şekli tam olarak şöyle; eski tarz bisikletlerle ilgilenen kişiler bana geldiklerinde onlara önce bir fincan kahve ikram ederim ve istedikleri aksesuarlarından nasıl bir sürüş deneyimi beklediklerini sorarım. Cevaplar çok çeşitlidir ve genelde insanlar ne istediklerini bilmeden gelirler. İlk adımda Ortaklaşa yürütülen bir süreçle,  yenilemeye uygun parçalara karar verip ona göre hareket etmeyi tercih ederim.

İkinci adımda projenin özüne uygun modern ya da eski parçalar internetten, eskicilerden, yastık altlarından, eski kullanılmayan garajlardan “avlanır”. Esasen mümkün olduğunca stoktan temin edilmiş, üretimi durdurulmuş fakat kullanılmamış parçalar (deadstock diye tabir ettiğimiz) tercih ederek süreç devam eder.

Son adım ise, parçanın temizlenmesini, boyanın sökülmesini, hafif yapısal bozuklukların giderilmesini ve son olarak kadro istenen renkte/renklerde boyanarak ihtiyacı olana muhabbetine göre bazen hediye edilmesini içerir. Tabi bu süreçler istenen parçanın onarılması / yapılmasına bağlı olarak değişebilir. Esas önemli olan konu kesinlikle o heycanlı amatör ruhu kaybetmemektir. 

Kaldı ki ekonominin ülkemizde çok kırılgan olduğu dönemlerde geri dönüşümü kendimce bu şekilde desteklemenin verdiği rahatlık ise gerçekten çok tatminkar oluyor.

El yapımı ahşap gidon, gül ağacıdır.

Bisiklet Hakkında Bisikletle Alakasız Bütün Şeyler

Bisiklet dediğimiz zaman yerli sitelerimizin genelinde, sadece teknik konuların ve bireysel tecrübelerin paylaşıldığını gözlemlediğimiz, geriye kalan platformların da sadece tartışma platformu (forum) olduğunu söylemek yanlış olmaz. Velespit.Net ekibi olarak "Bisiklet Hakkında Bisikletle Alakasız Bütün Şeyler" adında bir bölüm açmanın bisikletin  bütün unsurların değerlendirilmesi gerektiğinin düşüncesi içerisindeyiz. Umarım bu bölümümüzden sizde bizim kadar keyif alırsınız. 

Farklı Bir kendin Yap Projesi 6:
Bisiklet Zinciriden Kolye 

İlk Milli Bisikletçimiz Cavit Cav'ın Hayat hikayesi
(Makale)

Eski Bisiklet Reklamları
(Videolu)

Bisikletin Gerçek Efsanesi "Çelik Dede" Gustaf Håkansson
(Makale)

Dikkat Bisiklet Var!
(Makale)
   Pedalımın Depresyonu 
(İlginç bir yaşanmışlık Hikayesi)

Bir Tandem Macerası
(Makale)
  İlk Bisiklet 
(Makale)
   Bisiklet Hırsızları 
(Film)

Bisiklet Hakkında Bisikletle Alakasız Bütün Şeyler

Yol Günlükleri

Yol Günlükleri

Bu bölümümüzde gezilerle, rotalarla ve roportajlarla ilgili bir çok konuya ulaşabileceksiniz. Unutmamakta fayda var ki bilgi paylaştıkça çoğalır bu nedenle bisiklete gönül vermiş arkadaşlarımızın engin tecrübelerinden faydalanmak okuyan herkesin avatajına olduğunu düşünüyorum.

Sizde paylaşacak ve anlatacak bir takım şeyler olduğunu düşünüyorsanız yada tecrübelerinizi bizimle röportaj yaparak paylaşmak isteyen arkadaşlarımız lütfen bizimle iletişime geçsin.

Röportajlar    Yol Günlükleri    Rotalar

Bisiklet Nedir

Yol BisikletiBisiklet nedir? Diye sorguluyorsanız kısaca bakmanız gereken bir makale.Sizde bisiklete binmeye başladıktan sonra emin olun sizde bir tutku haline gelmeye başlayacak. Sitemizde bisiklet ile daha ciddi ilgilenmek isteyen arkadaşlarımızın aydınlanması, bu işe yeni heves etmiş arkadaşlarımıza ışık tutması amaçlanmaktadır. 

German Travelers On The Roads Of Turkey - Gernot Theiss

Change Language Change languageDili değiştirin

Gernot Theiss websitesi : http://www.aliens-world.de/

Gernot Theiss Face Book: www.facebook.com/Aliens.world.trip

German Travelers On The Roads Of Turkey - Gernot Theiss

1- Can you please tell us about yourself a bit (like age, education, proffesion etc…)

My name is Gernot Theiss and manny also call me Alien. That´s my nickname and call-sign from my military career. 

After high school I joined the German Air Force and became a navigator or Weapon System Operator (WSO) on a jet airplane (Tornado). The last 7 years of my career I was also a Tactical System Officer (TSO) on the C-160 Transall cargo airplane and was in Afghanistan manny times.  The normal retire age for this special job is 41. I added two years and so I retired at the age of 43.

2- We would like to learn about the story of your journey. How you decide it ? What was your family /firends  is reaction?

About 10 Years ago I had the ideal to circle the world without any engine. The following years I did some small tours: 2007 over the Alps by foot. 2009 to the north cap (3840km) by bike. 2010 to Marsille 1300km. 2011 to Corse and Sardenia 1500km. 

This was to test equipment and to gain some expedience in cycling and camping. Nobody knew about my plan. 4 years before the start I told my wife and she always said „if you really want to go, I can´t hold you back“.  On my last flight in november 2012 I had a party and at this occasion I presented my plan. Everybody was a little bit shocked, but most where supportive and encouraging.

3- Who or what inspired you to make this decision for your journey?

I always felt I have to try something extraordinary in my life. A big challenge and  a gerat adventure. And I always wanted to see the world. I saw some part of the world from above but now I wanted to see it from another angle.

4- Could you give some technical  information about the long road cycling?

5- Can you tell us a bit about mental preparation you do before going on a world tour?

I did a lot of research how other people did it before. I read books, searched the internet and tried new equipment. But it all comes down to the first step. Just go. Because I had the plan for more than 10 years I was always thinking about it. So mentally I was on this trip for quite some time. I also did not train (physically) for the trip. There is no way to train being on the bike for 7-10 hours every day. After 10-20 days you are anyway ging to be fit.

6- Everything about your trip so far please tell us about your overall impression, what do you think  that the conclusion will be at the end of your tour?

So far it was a great experience. Not only did I see so manny counties and cites, but I met so manny nice people and some became lifelong friends. The things you really remember are the people you meet. And as a cyclist I meet a lot of people. Especially in countries where cycling is not very common (like Turkey) the people are very interested in getting to know me. I cannot say what conclusion I will draw a the end of my trip, because I am still at the beginning of it.

7- At the end of your tour, which path will  you follow  in your professional life?

At this point I have no idea. I probably will be a different person at the end of my trip, so there are manny options and maybe some thinks I have not even thought of. I am thinking about writhing a book about the trip or maybe do some presentations. But everything ist open.

8- How do you see the status of amateur cycling in our country?

I have no insight in this topic. I only saw that some universities have cycling programs and in some cities you can find bike lans. That is a start. 

9- Here to the local or general management; Cycling activities in our country, Can you tell us what you see about the main deficiencies?

There are not manny cycling lanes, and if there are, they are sometimes in very poor condition and not thought trough. For example a nice bike lane, but at every crossing there is a 5cm drop at the sidewalk. Then I rather take the road. I think I have not seen any signs for special bike routes. In Europe there are manny long distance bike routs and most of them have good signage. You don´t need a map for sometimes 100km or more.

10- You have cycled along distances in our country. How was the peoples attitude in general. Please compare the behavior of people in other countries

In general most of the people are very nice and freindly. Especially  if you go east they really get more interested and helpful. The difference from Turkish people to lets say German: If you ask for directions to the next hotel, german people give you a good description. In turkey they take you to the next hotel, help you check in and even get you a better price. Sometimes the hospitality is even to much. If I stopp every time I am invited for a tea, I would still be somewhere in west turkey.

11- Like  food, drink, bed etc…  how do you resolve your  basic needs such as health care?

It is very easy to get food, drinks, and other things for daily life. Often I sleep in my tent and cook my own food. From time to time I go shopping and sometimes go to a restaurant. Most of the time cyclist stay healthy while on the road. An if something happens you just have to deal with it.  For the small things I have some creams and tablets.

12 - How much will the total cost of the trip. What percentage does your sponsors cover?

I try to spent about 500€ a month for everything. In Europe it can be difficult but the more east I go it´s getting cheaper.

Sponsoring is very hard to get, at least in my country. I guess it´s a small project for the big companies. I only got some equipment sponsoring but no money.

13- Finaly  do you have any topic or message you like to tell to cycling enthusiasts?

Long distance cycling is not only for the cycling. It is more to see something and meet interesting people. It is a nice combination of cycling, camping, meeting people and a great personal achievement. So if you are interested you should just plan a small trip to see if it is the right thing for you.

Sosyal Platformlarımız

Face Book Sayfamız Twitter Sayfamız You Tube Kanalımız Haber Beslemeleri 

5 Günlük Hava Tahminleri