Image1\

Kendin Yap Projesi - Sele Altı Çantası Kurtarma

Merhaba sevgili okurlar, bu seferki kendin yap projemizde ticari kullanım ömrünü doldurmuş ve hurdaya ayrılmış bir bisiklet sele altı çantasını eski iştihamlı günlerine döndüreceğiz. 

Çantamızı geçtiğimiz haftalarda bir bisiklet tamircisinin ardiyesinde, atılmak üzere ayrılan parçaların arasında bulduk. Daha önce sizlerle yine benzer bir projemiz olan 1970 lerden kalma bir yol bisikleti gidonunu kurtarmıştık. O makalemiz ilginizi çekerse ona da BURADAN ulaşabilirsiniz. İnsanların, kullandıkları nesnelerden ne kadar çabuk vaz geçtiklerini görünce ekip olarak gerçekten çok şaşırıyoruz. Bunun sebebi kesinlikle tüketim toplumunun bir parçası olmak. Bu durumda, sadece fermuarı bozulduğu için bir bisiklet çantasını emekliye ayırmak bizim için çok makul gözükmüyor. Bu minvalde bu çantanın kurtarılıp tekrar kullanılabilir hale gelmesi gerçekten çok güzel olacak.

Biz bu çantayı kurtararak, geri dönünüşüm ve doğayı koruma adına minik bir adım daha atmış oluyoruz. Ayrıca bedava bir sele altı çantasıda edinmiş olduk. Ayrıca içerisinden çıkan yama seti ve yara bantları da hediyesi oldu. Ekip olarak onardığımız bu çantayı ihtiyacı olan bir arkadaşımıza hediye edeceğiz. Çantaya ihtiyacınız varsa bize alttaki yorum bölümünden ulaşmanız yeterli.

Tabi öncelik yine öğrenci arkadaşlarımızın olacak. Lafı fazla uzatmadan malzeme listemize geçelim. Ardından da videomuzu izleyelim.

Çantamız yeni sahibi Selçuk arkadaşımızın adresine Gönderilmiştir

Proje için Gerekli Malzemeler

1- Makas

2- İğne - İplik

3- Maket Bıçağı

4- Çakmak

5- Fermuar

Velespit.Net

Yorumlar  

0 #3 Yusuf 10-04-2015 17:34
Peki Bende Alabiliyor muyum bu sele altı çantasından
0 #2 Yönetim 10-04-2015 09:34
Alıntılandı Selçuk:
Abi benim bisikletimde hiç çanta yok, eğer vermediyseniz ben almak istiyorum. Yaşım 16

Selçuk kardeşimiz, üye olarak kayıt olup adres bilgilerini girersen bu gün hediyeni kargolayacağız. İyi günlerde Kullan

Velespit.Net
Yönetim
0 #1 Selçuk 10-04-2015 09:32
Abi benim bisikletimde hiç çanta yok, eğer vermediyseniz ben almak istiyorum. Yaşım 16

You have no rights to post comments

Sosyal Platformlarımız

Face Book Sayfamız Twitter Sayfamız You Tube Kanalımız Haber Beslemeleri 

5 Günlük Hava Tahminleri