Image1\

Atölye

Dış Lastiğiniz mi Yarıldı? Dış Lastiğe Yama Nasıl Yapılır?

Sevgili okurlar merhaba bu makalemizde; başlıktan da anlaşılacağı gibi dış lastiğimiz yarıldığı zaman, onarma yollarını inceliyoruz.

Bisikletinizde İster Tubeless (Dubleks, tüples vb Laughing ) kullanın, ister standart iç lastikli bir model olsun; karşılaşacağınız en kötü senaryolardan bir tanesi dış lastiğinizin olmadık yerde yarılmasıdır. Genellikle patlak sonucu inen lastiklerimizi söküp yamayarak tekrar yola koyulabiliyoruz. Ancak Kabus olan dış lastiğin yarılma problemi gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor. Özellikle uzun turlarda ve yüklü bisiklette bu başınıza geldiyse, bisikletten bile soğuyabilirsiniz. Bu konuyu yazarak anlatmak yerine size uygulamalı bir video hazırlamayı tercih ettik. 

Bu videoda değineceğimiz yöntemler; hızlı ve pratik olarak lastiğinizi onarıp en yakın bisikletçi yada tedarikçiye ulaşıncaya adar 100-150 kilometre sorunsuzca yol yapabilmek. Genellikle bisiklet severler uzun turlarda yanlarında yedek iç lastik taşımayı tercih etse de yukarıda da belirttiğimiz gibi bazen bu hiç olmadık yerde ve hiç olmadık bir zamanda başımıza gelebiliyor. 

Yorumlar  

0 #3 Yönetim 12-02-2016 11:44
Alıntılandı Şirin S.:
Benim bisikletimin arka lastiği bu şekil yarıldı. Acaba göndersem tamir edebilirmisiniz.

Tabi yardımcı olmaya çalışırız.
0 #2 Şirin S. 19-12-2015 22:07
Benim bisikletimin arka lastiği bu şekil yarıldı. Acaba göndersem tamir edebilirmisiniz .
0 #1 Salih Gökar 19-12-2015 22:03
Of yine süper bir konu ve video, teşekkürler.

You have no rights to post comments

Sosyal Platformlarımız

Face Book Sayfamız Twitter Sayfamız You Tube Kanalımız Haber Beslemeleri 

5 Günlük Hava Tahminleri