Image1\

Atölye

Bisiklet için Kamera Tutucu (DIY) Kendin Yap Projesi

Kameranızı Bisikletinize Takın.

Yine ilginç bir kendin yap projesiyle karşınızdayız arkadaşlar. Aslında internette yurt dışı sitelerden 10-20 $ arası fiyatlarla başlayan kamera tutucuları bulunsa da, bu rakamlar iş markaya doğru kaymaya başlayınca 45 - 55 $ fiyatlara kadar çıkabilmekte. Ayrıca üzerine yüzlerce liralık kameralarımızı takacağımız ucuz plastik tutucuların da malzemesindeki kalitesizlik de cabası.

Bu projenin esas göz önüne alınması gereken konusu bisikletle özdeş doğaya dost bir geri dönüşüm projesi olmasıdır.

Uyarı: Projeyi gerçekleştirmek isteyen kişilerin gerekli ekipman ve güvenlik malzemesi olmadan bu projeye başlamamalıdırlar...

Benim ekipman sıkıntım olmadığı için pek önemsemesemde; ekipman sıkıntısı çeken arkadaşlar için aşağıya bir liste çıkartıyorum. 

Malzeme listemiz:

- Bisiklet fren kolunu gidona tutturmak için kullanılan halka (Vidalı kelepçede olabilir)
- Çeşitli boylarda somun, civata ve rondale
- Eski kullanılmayan bir tripod
- Eski bir çatalın sapı (herhangi bir metal sac parçası da olabilir)

Alet Listemiz:

- Matkap
- Pense
- Tornavida

Arkadaşlar uygulama videosunu aşağıya ekliyorum. Yazıyla kafanızı fazla şişirmek istemiyorum videolar her şeyi gayet net anlatmakta. Ben bu projeden çok memnun kaldım umarım sizinde işinize yarar.

Kamera Tutucu Yapım Videosu Kamera Tutucu Test Videosu

Alıntı yapmak isteyen arkadaşlar kaynak göstererek alıntı yapabilirsler

You have no rights to post comments

Sosyal Platformlarımız

Face Book Sayfamız Twitter Sayfamız You Tube Kanalımız Haber Beslemeleri 

5 Günlük Hava Tahminleri